YaraIrix - Zmień swojego smartphona w miernik azotu

YaraIrix to narzędzie pozwalające zmierzyć zapotrzebowanie upraw na azot w różnych fazach rozwoju roślin.

Łącząc dostępność technologii smartfonów z szeroką wiedzą agronomiczną Yara, YaraIrix daje Ci potężny sprzęt do analizy upraw. Aby z niego skorzystać, pobierz aplikację YaraIrix (iOS i Android) i zacznij robić zdjęcia swoich upraw.
Aplikacja analizuje obrazy i oblicza dokładne zalecenia nawozowe względem azotu, dostosowane do rodzaju uprawy, geolokalizacji i etapu wzrostu. Wybór jednej z dwóch opcji sprzętowych do użycia z aplikacją, otwiera większą różnorodność upraw i etapów wzrostu do pomiaru.

 

Co robi YaraIrix?


Podstawową funkcją YaraIrix jest pomiar zawartości chlorofilu, a tym samym zapotrzebowania roślin na azot. YaraIrix jest narzędziem, które współpracuje z dwiema dodatkowymi opcjami sprzętowymi - N-Tester Clip i N-Tester BT - które otwierają po raz pierwszy technologię rolnictwa precyzyjnego zarówno dużym, jak i małym gospodarstwom.


Która wersja YaraIrix jest dla mnie odpowiednia?


Podstawowa wersja jest bezpłatną aplikacją na smartfony do analizy pszenicy, rzepaku, kukurydzy i jęczmienia na wczesnych etapach wzrostu (dostępność upraw zależy od kraju). Po pomiarze aplikacja wyświetla natychmiastowe zalecenia nawozowe. Oblicza je, wykorzystując algorytmy, które są oparte na ponad 20 latach badań w terenie.
Opcja druga, czyli N-Tester BT, który podaje zalecenia dla drugi do czwartej dawki nawozów. Komunikuje się on z aplikacją YaraIrix za pomocą Bluetooth, a także zapisuje historię pomiarów, aby umożliwić dalsze optymalizacje nawożenia.

HIGH_Artboard_Phones@2x-compressor.png


Jak mogę uzyskać dostęp do YaraIrix?

Pobierz bezpłatną aplikację na iOS i Androida, a następnie zaloguj się, aby rozpocząć analizę swoich upraw. Po zrobieniu zdjęcia, otrzymasz natychmiastową rekomendację dawki N, którą możesz zastosować do zaplanowania pierwszego wysiewu nawozów. YaraIrix nadaje się do badania pszenicy ozimej, rzepaku, kukurydzy, jęczmienia na wczesnych etapach wzrostu.
Jeśli chcesz rozszerzyć wybór upraw o jęczmień ozimy i jary, żyto i pszenżyto ozime, a także wyżej wymienione uprawy oraz móc sprawdzać dawki od drugiego do czwartego wysiewu, wybierz  N-Tester BT.

 

Pobierz już teraz YaraIrix!