Yara CheckIT

Yara CheckIT jest aplikacją na urządzenia mobilne (typu smartfon, tablet), która oferuje użytkownikom fotograficzną bibliotekę upraw. Aplikacja umożliwia prostą i szybką indentyfikację ewentulanych niedoborów składników odżywczych.

Pobierz aplikacje

CheckIt for ipad

 

Użytkownicy mogą korzystać ze zdjęć wysokiej rozdzielczości, filtrując niedobory po poszczególnych objawach, jak ich umiejscowieniu na roślinie, wyglądzie objawów, czy podejrzewanej przyczynie. Gdy przyczyna niedoboru zostanie ustalona, aplikacja podaje dalsze informacje, jak dany niedobór wpływa na roślinę, jaki rodzaj gleby jest podatny na ten typ niedoboru, i jakie czynniki będą powodowały jego pogorszenie.   CheckIT informuje o proponowanych zaleceniach nawozowych, mających na celu uzupełenienie zidentyfikowanych niedoborów, jak i listę alternatywnych produtków, które umożliwią zapobieganie danym niedoborom w następnym sezonie wegetacyjnym.   
Aplikacja jest dostosowana dla upraw i języka danego kraju docelowego. CheckIT  został w pełni przygotowany do pracy w obszarach nawet o niskiej sile sygnału. To umożliwa także korzystanie z aplikacji rolnikom, w trakcie prac polowych, kiedy bezpośrednio mogą ocenić objawy i sprawdzić zalecenia, w celu poprawy jakości uprawy oraz zwiększenia jej wydajności.