Informacja o środkach bezpieczeństwa i sposobach postępowania w przypadku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej

Poniżej znajduje się dokument, zawierający informację o środkach bezpieczeństwa i sposobach postępowania w przypadku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej w Zakładzie Dużego Ryzyka (ZDR)  w Yara Poland Sp. z o.o., O/Wałcz. Dokument w formie pdf.

Informacja o realizowanej strategii podatkowej za lata 2020-2022

Poniżej znajdują się dokumenty, zawierające informację o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy 2020, 2021 oraz 2022. Dokumenty w formie pdf.

Otrzymanie certyfikatu ISO 9001:2008

Z ogromną satysfakcją informujemy Państwa, że z dniem 09 lipca 2015 nasza firma otrzymała Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001:2008. Certyfikat nadany został przez firmę DNV GL.

Procesem certyfikacji objęta została sprzedaż i dystrybucja nawozów, środków i technologii, wspierających ochronę środowiska i chemikaliów przemysłowych , oraz procesy produkcyjne odbywające się w naszym zakładzie w Wałczu.

Wierzymy ze dzięki wdrożonym procedurom nasze usługi świadczone dla Państwa będą na najwyższym poziomie jakościowym i że będziemy jeszcze szybciej i skuteczniej reagowali na Państwa potrzeby lub uwagi.

30 lat w Polsce

Yara Poland Sp. z o.o. jest przedstawicielem jednego z największych światowych koncernów chemicznych – Yara International ASA z siedzibą w Oslo (Norwegia), lidera międzynarodowego rynku nawozowego.

W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w roku 1991 jako Hydro Poland – obecnie Yara Poland z siedzibą w Szczecinie. W ciągu 30 lat obecności w Polsce, firma rozwinęła sieć sprzedaży, dzięki której produkty nawozowe opatrzone wizerunkiem łodzi Wikingów stały się ogólnie dostępne dla polskich rolników i ogrodników. Profesjonalne doradztwo nawozowe realizowane przez kompetentny zespół regionalnych doradców agronomicznych pozwala producentom rolnym i plantatorom w pełni wykorzystać efektywność wysokiej jakości produktów dostarczanych przez Yara Poland. Udział Yara w rynku nawozów rolniczych wynosi od kilku do kilkunastu procent w zależności od grupy produktowej, natomiast w segmencie nawozów ogrodniczych firma jest liderem polskiego rynku.

Poza nawozami dla rolnictwa i ogrodnictwa, Yara Poland oferuje szereg rozwiązań dla przemysłu: azotany techniczne dla przemysłu wydobywczego, Nitcal do produkcji domieszek betonowych, AdBlue do redukcji emisji tlenków azotu z silników Diesla oraz Nutriox – środek do usuwania siarkowodoru i innych toksycznych gazów z kanalizacji.

Skąd pochodzą nasze produkty

Yara Poland oferuje szeroką gamę produktów, które pochodzą z różnych zakładów produkcyjnych na świecie.

Poniżej, niektóre wybrane zakłady produkcyjne Yara, z których dostarczamy produkty również na rynek polski.

Porsgrunn, Norwegia

Fabryka w Porsgrunn, w Norwegii , jest obiektem w pełni zintegrowanym dla produktów azotowych. Fabryka ma największą zdolność produkcyjną dla nawozów typu NPK. Większość nawozów tego typu, jak YaraMila VIKING NPK 14-14-21, czy YaraMila 16-16-16, sprzedawanych na rynku polskim, pochodzi właśnie z fabryki Yara w Porsgrunn.

Uusikaupunki, Finlandia

Fabryka w Uusikaupunki w Finlandii, składa się z trzech instalacji kwasu azotowego. Fabryka posiada własny port. Do Polski z fabryki dostarczane są m.in. takie nawozy, jak YaraMila CORN NPK 7-20-28, YaraMila NPK 21-6-12.

Glomfjord, Norwegia

Glomfjord posiada cztery zakłady produkcyjne: dwie linie kwasu azotowego, jedna linię dla kompleksowych nawozów NPK oraz linię do produkcji saltery wapniowej.  Z fabryki w Glomfjord na nasz rynek trafiają m.in. TROPICOTE i CALCINIT.

Rostock, Niemcy

Fabryka w Rostocku posiada dwie linie produkcyjne kwasu azotowego, jedną linię do produkcji roztworu saletrzano-mocznikowego oraz linie produkcyjna dla saletr technicznych. Na rynke polski z Rostocku trafiają glównie nawozy azotowe, takie, jak YaraBela NITROMAG i YaraBela SULFAN.

Sluiskil, Holandia

Fabryka w Sluiskil została założona w 1929 roku i jest położona nad kanałem Gandawa-Terneuzen, który stanowi połączenie do Morza Północnego i innych wodnych dróg europejskich, co ułatwia transport nawozów z fabryki. Na nasz rynek z fabryki w Sluiskil jest dostarczny nawóz YaraBela EXTRAN 33,5.

Brunsbuttel, Niemcy

Fabryka w Brunsbuttel, jest zlokalizowana na zachodnim wybrzeżu landu Schleswig-Holstein. Łatwy dostęp do Morza Północnego i  Morza Bałtyckiego pozwalają na swobodny transport morski w każdym kierunku świata. Do Polski z Brunsbuttel trafia produkt Air1 AdBlue.

Pocklington, Wielka Brytania

Fabryka w Pockligton jest światowym centrum produkcji i rozwoju, dolistnych nawozów mikroelementowych YaraVita. Jednostka w Pockligton zajmuje się także licznymi badaniami i analizami roślin oraz gleby, związanymi z nawożeniem dolistnym. Wszystkie nawozy mikroelementowe YaraVita, które są sprzedawane na rynku polskim, pochodzą z tej właśnie fabryki.