Dokonaj właściwego wyboru nawozu

Kiedy już wiesz, jakiego nawozu użyjesz, możesz zacząć myśleć o tym, jak go prawidłowo wysiać. Dlatego należy przeprowadzić dokładną i szeroką analizę gleby w połączeniu z planem zapotrzebowania na składniki pokarmowe. Pomoże to zdecydować, który nawóz jest najbardziej odpowiedni dla potrzeb konkretnej uprawy.

Yara zaleca stosowanie nawozu wieloskładnikowego kompleksowego, aby zapewnić, że wszystkie składniki odżywcze są zawarte w każdej granulce i nie ma segregacji w zbiorniku. Zaletą tego jest równomierne rozprowadzenie wszystkich składników odżywczych w całej szerokości rozsiewu, dzięki czemu cała uprawa otrzymuje prawidłowe odżywianie, aby zaspokoić swoje potrzeby pokarmowe.

Make the right fertiliser choice

Wyczyść rozsiewacz

Oczyść rozsiewacz zarówno podczas jak i po użyciu. Zwróć szczególną uwagę na łopatki rozsiewające i oczyść je za każdym razem przed ponownym napełnieniem zbiornika.

Czyszczenie jest szczególnie ważne w przypadku stosowania nawozów zawierających siarkę. Z biegiem czasu nawozy siarkowe pozostawiają osady na łopatkach rozsiewających, co może spowodować nagromadzenie się osadu lub spowodować zator, który doprowadzi do nierównomiernego rozsiewu. Yara zaleca stosowanie produktu typu „WD40” i szmatki do czyszczenia łopatek. Smary na bazie oleju szybko rozpuszczają nagromadzoną siarkę.

Clean the spreader

Twój rozsiewacz jest czysty i dobrze utrzymany. Zadbaj również o jego ustawienia! Zobacz jakie to proste tutaj>

Znajdź ustawienia rozsiewacza

Aby mieć pewność, że znajdziesz odpowiednie ustawienia dla naszych nawozów, Yara regularnie dostarcza swoje nawozy różnym producentom rozsiewaczy.

Znalezienie prawidłowych ustawień jest czymś, co możesz zrobić, gdy tylko wiesz, jakich nawozów będziesz używać; nie trzeba z tym czekać do wysiewu.

Znajdź tutaj prawidłowe ustawienia rozsiewacza i wybierz nawóz>